skip to Main Content
Pradėtas Modernizuoti Buvusio Lentvario Kino Teatro Pastatas

Pradėtas modernizuoti buvusio Lentvario kino teatro pastatas

Balandžio 19 d. su UAB ,,Akvesta“ pasirašyta statybos rangos sutartis projekto „Trakų rajono viešosios bibliotekos Lentvario filialo ir Lentvario kultūros rūmų įrengimas rekonstruotame pastate“ įgyvendinimui. Jau antras mėnuo, kaip rekonstrukcijos darbų rangovams perduota statybvietė ir buvusio Lentvario kino teatro pastatas keičia rūbą. Darbams pasibaigus, šiame pastate įsikurs viešoji biblioteka ir kultūros rūmai.
Didžiausia problema, kad Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lentvario miesto filialui ir Lentvario kultūros rūmams labiausiai trūksta ploto, ir daugiau kaip dešimt tūkstančių gyventojų turintis miestas neturi tinkamų patalpų veiklai, kultūriniam gyvenimui vystyti. Taigi, esama infrastruktūra nesudaro sąlygų kokybiškų paslaugų teikimui, todėl siūlomų kultūros paslaugų kokybė ir forma Lentvario mieste neatitinka laikmečio aktualijų ir visuomenės poreikių. Šiuo metu dėl prastos kultūros įstaigų infrastruktūros būklės Lentvario kultūrinis gyvenimas yra labai stipriai apribotas ir didžioji miesto gyventojų dalis jame nedalyvauja.
Siekiant išspręsti minėtą problemą bei skatinti paslaugų prieinamumą ir įvairovę ne tik Lentvario miesto gyventojams, bet ir atvykstantiems svečiams, pasinaudota 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa. Po ilgų finansavimo šaltinių paieškų, pagaliau pastatas yra rekonstruojamas įgyvendinant „Trakų rajono viešosios bibliotekos Lentvario filialo ir Lentvario kultūros rūmų įrengimas rekonstruotame pastate“ projektą.
Šio projekto tikslas – prisidėti prie modernios, šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančios Lentvario miesto kultūros infrastruktūros kūrimo, siekiant aukštesnės kultūros paslaugų kokybės ir skatinant papildomus lankytojų srautus Lentvario kultūros centre. Tikimasi, kad, padidinus įstaigų plotą, daugės profesionalaus meno renginių, pramoginės muzikos koncertų, įvairių edukacinių užsiėmimų, naujų veiklų (žaisloteka, kino filmų peržiūros ir pan.). Siekiama, kad geresnės sąlygos didins ir mėgėjų meno kolektyvų motyvaciją bei jų organizuojamų renginių skaičių. Be to, įgyvendinus projektą, dėl komfortabilesnės bei patrauklesnės aplinkos bus padidintas kultūros įstaigų populiarumas ir pritraukiama daugiau lankytojų, kurie gaus kokybiškesnes kultūros paslaugas.
Projekto biudžetas siekia 1,2 mln. eurų, iš kurių 635 tūkst. eurų – Europos regioninės plėtros fondo, 587 tūkst. eurų– kitos lėšos. Darbus planuojama baigti 2019 metų rudenį.
Back To Top